Ben herşeyi bir şekilde sineye çekebilirim de adaletsizlik gördüm mü dayanamıyorum arkadaş. İnsanlar hep kendilerini ayrıcalıklı görmek istiyorlar hep diğerlerinden farklı olduklarını düşünüyorlar, aynı işi yaptığı insandan daha başarılı olduğunu sanıyorlar.

Başarı kiloyla ölçülmedigi içindir sanırım herkes kendi başarısını daha yüce görüyor bir diğerinden. Oysa başarı eninde sonunda kendini gösterir eninde sonunda herkes yaptığı yatırımın karşılığını bulur. Üç kuruşluk limon satarak milyoner olunmuyor be dostlar. İnsanların üstüne çıkarak da daha yüce insan olmuyorsunuz, ne zamanki adaleti gerektiğinde kendinizi bile adil bir şekilde değerlendirerek uygulayınız işte o zaman bir levent üste cikarsiniz insanlıkta.

Dedikoduyla, yuzsuzluklerinizle, dost görünüp yaptığınız dusmanliklarinizla, kandırmaya çalıştığınız gonullerle sizden bi yol olmaz. Sizin geçen yol hiçbir yere varmaz. İnsan olarak doğmuşsunuz çaba sarfetmeye gerek yok insan kalın yeter. Yoksa benim çevremde hiç bi işiniz yok. Burdan geldiğiniz yere kadar yolunuz var. Bilin istedim.

Bu yazı 203 kez okundu.
Kategori: Karalamalar

Yanıt Bırak