Bu kahve 1975’de bir Seattle’da aşağı Queen Anne’deki Jake O’Shaunessey’s restoranı için oluşturulmuş ve ismini Jake’s Blend olarak belirlenmişti

İlk defa bir restoran için “özel etiketli” (Jake’s Blend) üretilen kahvenin tarifi %80 Yukon %20 Italian Roast’tı ve bu restorandan başka hiçkimsenin menüsünde yer almıyordu. 

Müşteriler bu kahveyi o kadar çok beğenmişlerdi ki mağazalara gelerek “Jake’s Blend” i soruyorlardı.. Müşteri eğer geldiğinde Jake’s Blend isterse Jake’s Blend, istemezse reçeteye göre isimlendirilip 80/20 olarak etiket vuruluyordu. 

1987’de Howard Schultz Starbucks şirketini satın aldığında bu kahveyi markalaştırmak istedi. Ancak 80/20’nin markalaştırılamadığı (çeşitli sebeplerden dolayı) için farklı bir isim arayışına girildi. Bu kahveye olan aşk öyle büyüktü ki ismini birçok kişi için Aşk’a ilham olan Verona olarak değiştirdi.

Çikolatayla olan muhteşem uyumu bu kahveyi sevgililer gününün favori kahvesi yapıyor bu sebeple hangi isimle anılıyor olursa olsun, bu kahve saf ve katkısız bir romantizmin simgesidir.

Bu yazı 58 kez okundu.
Kategori: kahve

Yanıt Bırak